Aktualności

REKRUTACJA

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

DZIEŃ KOBIET 8.03.2024

BYĆ KOBIETĄ , BYĆ KOBIETĄ TO NAJPIĘKNIEJSZE CO MOŻE BYĆ…..

BAL KARNAWAŁOWY „BAL U KRÓLOWEJ ZIMY” 8.02.2024

W zimowej krainie karnawału, Aniołeczki bawiły się wspaniale. Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Tematem przewodnim była zima. Jednak w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, gąsieniczkę, rycerzy, Spider-Mana, Batmana, bałwanki. Nie mogło również zabraknąć królowej zimy i bałwanka, to postacie, w które wcieliły się ciocie. Wspaniałą atmosferę tworzyły dekoracje, które wprawiły wszystkich w wesoły nastrój. Wszyscy tańczyli, skakali  i śmiali się. Nie zabrakło również konkursów, zagadek i innych magicznych zabaw. Całą uroczystość zakończyliśmy poczęstunkiem w pałacu królowej zimy.

TEATR PROFILAKTYCZNY EDUKACYJNA I ANIMACJA „MAGIK ” PIERWSZA ZIMA BAŁWANKA STEFANA” 31.01.2024

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” ,którzy przedstawili spektakl pt. „Pierwsza zima bałwanka Stefanka”. Aniołeczki śmiały się i bawiły świetnie. Przedstawienie było bardzo zabawne a zarazem pouczające.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 18.01.2024

21 i 22 stycznia to niezwykły czas dla Babć i Dziadków. Na ten czas Aniołeczki postanowiły przygotować dla dziadków wielką niespodziankę. Pod czujnym okiem cioć dzieci dzielnie przygotowywały się do tego wydarzenia, ucząc się wierszyków, tańców i piosenek.

W wyjątkowej atmosferze i przepięknej oprawie wnuczęta wspaniale wystąpiły przed zebranymi gośćmi. Po występie Aniołeczki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków to wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

JASEŁKA 21.12.2023

Święta to magiczny czas. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt i przygotowań do nich, tradycyjnie jak co roku Nasze Aniołeczki wspólnie z ciociami przygotowały jasełka. Aniołeczki z dużym przejęciem i zaangażowaniem pięknie odtwarzały swoje role, prezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim Aniołeczkom należą się ogromne pochwały za pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki.

MAGIA ŚWIĄT ” RODZINNE KOLĘDOWANIE”

Okres bożonarodzeniowy to piękny czas, kiedy możemy cieszyć się wspólnym kolędowaniem. To symbol wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Magia Świąt i rodzinny nastrój zapanował w naszym przedszkolu. Wszyscy wspaniałe w podniosłym uroczystym tonie śpiewali kolędy i pastorałki. Uroczystość ta wniosła w serca wszystkich, wiele radości i pozytywnych emocji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom , którzy zaszczycili nas swoją obecnością, spędzając z nami ten wspaniały i świąteczny czas. Dziękujemy również  rodzicom, ale przede wszystkim naszym dzielnym Aniołeczkom za świąteczny występ i piękne śpiewanie kolęd. Dziękujemy również Panu Rafałowi Pokorze oraz Państwu Mosakowskim za stworzenie wyjątkowej atmosfery.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to bardzo wyczekiwany czas przez dzieci. Aniołeczki przygotowywały się bardzo starannie do tego dnia, pisały listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje wymarzone prezenty. Aniołeczki pięknie zaśpiewały piosenki i powiedziały wiersze przygotowane dla Mikołaja.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNO – MIKOŁAJKOWE Z BRICKS 4 KIDS – 06.12.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Mikołajkowo-Świąteczne z Bricks4Kids Dzieci zostały wprowadzone w magiczny świat lego.Budowały niesamowite modele o tematyce mikołajkowej, choinki, bałwanki, mikołaje. Dzieci bawiły się świetnie i były bardzo szczęśliwe.

DZIEŃ MYSZKI MIKI – 24.11.2023

Dnia 24.11.2023 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Myszki Miki. Dzieci zapoznały się z historią Myszki Miki, tańczyły do utworów Disney ‘a, uczestniczyły w zabawach tematycznych, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje przebrania, a na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Zabawom nie było końca. To był naprawdę niesamowity, pełen śmiechu i radości dzień.

11 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

” PIERWSZA POMOC” – ODWIEDZINY RATOWNIKÓW Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W SZPETALU GÓRNYM

W dniu 3.11.2023 odwiedzili nas w naszym przedszkolu Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szpetalu Górnym. Głównym celem było przekazanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci uczyły się również jak wezwać pomoc, co mówić i odpowiadać do dyspozytora. Wspólnie z Panem Mariuszem i jego ekipą mogli ćwiczyć reanimację korzystając z fantoma.

Serdecznie dziękujemy to była dla nas wszystkich cenna lekcja.

BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW 30.10.2023

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się Bal Świętych i Aniołów. Ideą balu było przygotowanie się do nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz przybliżenie dzieciom postaci Świętych. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły w parach, pląsały radośnie w rytm muzyki. W trakcie uroczystości odbył się pokaz strojów Świętych i Aniołów, za które  przebrane były dzieci. To były radosne i  niezapomniane chwile.

DZIEŃ MAKARONU 25.10.2023

„Dzień makaronu” Aniołeczki spędziły na makaronowej zabawie, która miała na celu rozwijanie sprawności motoryki małej oraz percepcji wzrokowej. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi i jakie są najpopularniejsze rodzaje makaronu. Na koniec dnia Aniołeczki smacznie zajadały się pysznym spaghetti.

JESIENNA PIOSENKA ” KOLOROWE LISTKI”

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

We środę w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia artystyczne. Pod czujnym okiem cioci Justynki  dzieci wykonywały piękne witraże. Prace powstawały w niezwykłym skupieniu, a ich efekty są wspaniałe.

ANIELSKIE CZWARTKI – ZAJĘCIA KULINARNE

W ramach Anielskich czwartków w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci wcielili się w rolę małych kucharzy i przygotowały samodzielnie sałatkę jarzynową. Kroili, obierali, mieszali,  mając przy z tym mnóstwo zabawy i radości, zachowując oczywiście  zasady bezpieczeństwa. Podczas takich zajęć  dzieci uczą się współpracy w grupie a przede wszystkim wyrabiają umiejętności potrzebne w życiu codziennym.

JESIENNY SPACER PO LESIE

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i wspaniałych widoków . Dzisiaj Aniołki i Aniołeczki wybrały się do lasu. Podziwiały las w jesiennej szacie, otaczającą go przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, zbierały liście.

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2023

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali upominki. Szczególnym prezentem było przygotowanie przez dziewczynek bandera z napisem „Dzień Chłopka” i zaśpiewanie  chłopakom uroczystego „Sto lat”. Dzień był pełen wrażeń, atrakcji, radości.

DZIEŃ JABŁKA 28.09.2023

Jabłko czerwienią czaruje,
Dojrzałe, cudowny ma smak.
Wyciągam dłoń …. posmakuję,
Czy dobre naprawdę …o tak….

Celem uczczenia w naszym przedszkolu  Dnia Jabłka było  przypomnienie Aniołeczkom, że to bardzo pyszny i zdrowy owoc. Był to wyjątkowy dzień, dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Wzbogacili swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Zwróciliśmy uwagę na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia skupione były pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki. Na koniec dnia dzieci skosztowały pysznego jabłecznika.

POKAZ RYCERSKI 2023

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili  rycerze. Dzieci dowiedziały się jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy rycerz. Poznały drogę jaką musi przejść mały chłopiec by stać się prawdziwym rycerzem. Poznały pełen ekwipunek rycerski (broń i zbroję).

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2023

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Ten dzień był dla naszych Aniołeczków pełen niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech i schodziły z twarzy dzieci. Złożyliśmy wszystkim, Aniołeczkom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

DZIEŃ KROPKI 15.09.2023

15 września w naszym przedszkolu Aniołeczki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Dzień Kropki jest to dzień wypełniony kolorowymi kropkami i tak też było w Aniołku. Dzieci zapoznały się z historią małej dziewczynki o imieniu Vashti, której kropka zmieniła cały świat. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o kropce. Bawiliśmy się super kropkowo!

DNI ADAPTACYJNE 08.2023

Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola?

Zanim dziecko rozpocznie przedszkolną przygodę, naucz je:

 • korzystać z toalety
 • mówić, jak ma na imię i nazwisko,
 • zgłaszać potrzeby (mówić, że coś boli, jest zimno itp.),
 • używać łyżki i widelca przy jedzeniu,
 • ubierać się i zakładać buty.

Dzięki temu maluch poczuje się pewniej.

Rady na pierwsze dni w przedszkolu

Drodzy rodzice ! Ważne aby w pierwszych dniach przedszkola…

 • Odprowadzić dziecko osobiście do przedszkola.
 • Dać dziecku ulubioną przytulankę, zdjęcie mamy.
 • Pozwolić i pomóc dziecku wyrazić różne uczucia : smutek, złość czy radość z chodzenia do przedszkola.
 • Pożegnać się ciepło, ale stanowczo, nie należy pytać dziecko o pozwolenie.
 • Zawsze należy zostawić dziecko z panią nawet jeśli przy rozstaniu trochę płacze – pani za chwilę je pocieszy. Pomocny jest rytuał machania przez okno – ułatwia rozstanie dziecku i rodzicowi.
 • Nigdy nie należy uciekać, wymykać się po kryjomu czy oszukiwać dziecko, że za chwilę się po nie wróci.
 • Jeżeli to możliwe, odbierać dziecko trochę wcześniej, np. po II śniadaniu lub zaraz po obiedzie i stopniowo wydłużać czas pobytu w przedszkolu.
 • Mieć dużo czasu i cierpliwości dla dziecka po południu – może być ono zmęczone ilością wrażeń i reagować bardzo różnie – pobudzeniem, niepokojem czy marudzeniem.
 • We wszystkich sprawach, które nurtują czy niepokoją, dobrze jest zwracać się do wychowawczyni dziecka

Zmagania naszych małych Aniołeczków w pierwszych dniach w przedszkolu

BADANIE ZĄBKÓW W DENTOBUSIE 22.08.2023

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

We wtorkowy poranek na naszym przedszkolnym parkingu zatrzymał się dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Na początku nasi podopieczni wraz z ciociami wysłuchali pogadanki nt. prawidłowego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Wszystkie Aniołeczki miały okazję usiąść na prawdziwym fotelu dentystycznym. Mali pacjenci byli bardzo dzielni i wychodzili z pojazdu z naklejką dzielnego pacjenta oraz z uśmiechem na twarzy.

PLAŻOWANIE W ANIOŁKU 21.08.2023

Tego roku lato jest bardzo gorące, a słoneczko nie zachodzi za chmury. Taka pogoda zachęca nas do plażowania. Aniołeczki również postanowiły wybrać się na plażę. Zapytacie gdzie?? Nasze wspaniałe ciocie zorganizowały nam naszą własną, prywatną plaże, w przedszkolnym ogródku.

WAKACJI NASZEDŁ CZAS 14.07.2023

Aniołeczki nasze kochane,

dziś widzimy buzie roześmiane,

bo już wakacje się zaczynają,

więc i przygody na Was czekają.

Na wakacje życzymy Aniołkom przygody,

niech codziennie będą pyszne lody,

niech pogoda zawsze dopisuje,

a uśmiech sam na buzię wskakuje.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 09.07.2023

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami nadszedł czas pożegnania absolwentów naszego przedszkola.

Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie, tego z całego serca Wam życzymy.

WYCIECZKA NA AGROFARMĘ 06.07.2023

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Rajskim i Detmer z Witoszyna za niezapomniane chwile spędzone w ich gospodarstwie.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, bogatsze o nowe przeżycia i doświadczenia. Czas spędzony u Państwa z pewnością będzie niezapomnianą przygodą dla naszych Aniołków.To dzięki Wam miały możliwość karmienia zwierząt, obserwowania ich podczas kąpieli, głaskania i przytulania. Były to niesamowite doświadczenia dla naszych Aniołeczków . Życzliwość Gospodarzy i ich miłość do zwierząt sprawia, że nie chce się wracać. Serdecznie polecamy to magiczne miejsce. Bardzo dziękujemy. Niech dobro wraca do Was z podwójną siłą.

ZAJĘCIA TEATRALNE 22.06.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ” Magik „.

Tym razem Aniołeczki miały okazję uczestniczyć w spektaklu „ Ahoj! Wakacje;)”. Podczas występu dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na wakacjach.

DZIEŃ RODZINY 09.06.2023

„Mama i tata, najpiękniejsze słowa świata”

Dzień Rodziny to wyjątkowy czas, nie tylko dla dzieci, lecz również dla Rodziców.

Jak każdego roku nasze Aniołeczki stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz wspaniałe tańce dla swoich ukochanych Rodziców. Cały występ był pełen wzruszeń i porywu serca, radości i uśmiechu, a przede wszystkim był to czas, który dzieci i rodzice mogli spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Święto Rodziny zakończyło się wspólnym piknikiem i zabawą na świeżym powietrzu.

DZIEŃ DZIECKA 1.06.2023

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w roku , na który czekają przedszkolaki .

W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen szaleństwa i znakomitej zabawy. Na pięknie udekorowanym ogrodzie bawiliśmy się wyśmienicie. Odbyły się konkurencje sportowe, zjeżdżaliśmy na dmuchanym zamku , który chyba był największą atrakcją dla maluszków, malowaliśmy farbami na ogrodzie. Na koniec był piknik z lodami no i oczywiście drobne upominki. Aniołeczki były bardzo szcześliwe i radosne cały czas.

DZIEŃ STRAŻAKA 4.05.2023

WIZYTA STRAŻAKÓW W PRZEDSZKOLU

W dniu 4 maja Aniołeczki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szpetalu Górnym. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale jak bardzo potrzebna. Dzieci dowiedziały się również, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Aniołeczki z dużym zainteresowaniem podziwiali wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Występ artystyczny Aniołeczków z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

DZIEŃ ZIEMI 22.04.2023

Dzisiaj święto naszej planety – naszego wspólnego domu. 22 kwietnia, na całym świecie obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI.

Ziemia to nasza planeta i wspólny dom dla milionów ludzi, zwierząt i roślin.

KOCHAJMY JĄ I DBAJMY O NIĄ!

A, tak Aniołeczki dbają o swoją planetę.

WIELKANOC 2023

Wielkanoc w przedszkolu to szczególny czas. Tradycją naszego przedszkola jest wspólne śniadanie wielkanocne. W tym pięknym czasie spotykamy się wszyscy razem w miłej atmosferze, gdzie składamy sobie życzenia, celebrując wspólny posiłek. Tego dnia nie może zabraknąć jajeczka, szyneczki, babki wielkanocnej i innych tradycyjnych pyszności.

Święto Wielkiej Nocy

to czas nadziei i otuchy.

Czas odradzania się wiary

w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.

Życzymy wszystkim, aby Święta Wielkanocne

przyniosły pokój, radość, miłość

oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha!

REKRUTACJA NA ROK 2023/2024

Przedszkole Aniołek działające przy parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym rozpoczyna nabór dzieci na nowy rok przedszkolny 2023/2024.

Placówka zapewnia rodzinną atmosferę, kameralne warunki i indywidualne podejście do każdego dziecka.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowania jest w duchu wartości rodzinnych i chrześcijańskich.

Przedszkole oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych rozwijających zdolności i zainteresowania dzieci. Ponadto jest otwarta na wszelkie sugestie i oczekiwania rodziców.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedszkolem oraz na

DNI OTWARTE 17 MARCA 2023 ROKU

OD GODZ 15.00-17.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


DZIEŃ KOBIET 8.03.2023

Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki,
dziś dostaną upominki.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień zarówno dla małych jak i dla dużych kobiet. 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji.

Nasi mali panowie już od samego rana adorowali nasze panie, prawiąc im komplementy.  Panowała wspaniała atmosfera. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia, upominki i kwiaty. Chłopcy zaśpiewali dziewczynkom tradycyjne „1oo lat „ i zaprosili na uroczysty poczęstunek, który sami przygotowali.

Z dziewczęcych buź uśmiech nie znikał przez calutki dzień. To był wspaniały pełny miłych niespodzianek , tańców i  zabaw dzień.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 19.03.2023

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków.

To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i przepysznych ciast na poczęstunek dla babć i dziadków.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2022

Uroczystość Jasełek to wyjątkowy i magiczny czas , pełen radości. O ten świąteczny nastrój zatroszczyły się wszystkie Aniołeczki. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły historie narodzin maleńkiego Jezuska. Piękna scenografia oraz stroje pozwoliły nam przenieść się na chwilę do Betlejem , gdzie to wszystko miało swój początek. Do szopki przybyli pastuszkowie, królowie oraz dzieci, a u boku małego Jezuska czuwała Maryja z Józefem oraz Aniołki. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy oraz pastorałki. Aniołeczki zatańczyły taniec dla maleńkiego Jezuska.


11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Polska, Polska, Polska,

nasz kraj, nasza ojczyzna.

Polska, Polska, Polska,

ziemia kochana, najmilsza”

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasze Aniołeczki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków czas. Na uroczystym występie dzieci zaśpiewały piosenkę „To Polska” , mówiły wiersze i zatańczyły taniec z flagą.

Głównym celem uroczystości i świętowania tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego , jego kultury i tradycji, oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.


BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW 28.10.2022

„Taki duży, taki mały może świętym być…”

Nasze Aniołeczki w przepięknych strojach Świętych i Aniołów bawiły się fantastycznie. Dzieci śpiewały i tańczyły radośnie w rytmie religijnych piosenek. Nie zabrakło również konkursów i pokazu mody niebiańskich strojów oraz pysznego poczęstunku.

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2022

Przedszkolaki wiedzą lepiej, Aniołeczki świętują Dzień Chłopca


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022

NASZYM NAJKOCHAŃSZYM ANIOŁECZKOM ŻYCZYMY SAMYCH UŚMIECHÓW, RADOŚCI I WSPANIAŁAYCH PRZYGÓD. A TAK NASZE ANIOŁKI BAWIŁY SIĘ W TYM DNIU PRZEDSZKOLAKA. TO BYŁ NAPRAWDĘ NIESAMOWITY DZIEŃ, CO TAM SIĘ NIE DZIAŁO SAMI POPATRZCIE…..

BŁOTNE DNI W ANIOŁKU 29.08.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Błota. Dzieci wykonywały w błotnej kuchni samodzielnie, różne wykwintne potrawy oraz różnego rodzaju ciasta. Wszystko dekorowały pięknymi znaleziskami tz. kamyki, kwiatki, listki, patyczki itp. Dzieci również bawiły się w poszukiwaczy skarbów. Jednak najbardziej szczęśliwe były z błotnej kąpieli. Chodząc po błotku pobudzały wszystkie zmysły i receptory znajdujące się pod stopami.

Dni Adaptacyjne 22.08.2022

Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola?

Zanim dziecko rozpocznie przedszkolną przygodę, naucz je:

 • korzystać z toalety
 • mówić, jak ma na imię i nazwisko,
 • zgłaszać potrzeby (mówić, że coś boli, jest zimno itp.),
 • używać łyżki i widelca przy jedzeniu,
 • ubierać się i zakładać buty.

Dzięki temu maluch poczuje się pewniej.

Rady na pierwsze dni w przedszkolu

Drodzy rodzice ! Ważne aby w pierwszych dniach przedszkola…

 • Odprowadzić dziecko osobiście do przedszkola.
 • Dać dziecku ulubioną przytulankę, zdjęcie mamy.
 • Pozwolić i pomóc dziecku wyrazić różne uczucia : smutek, złość czy radość z chodzenia do przedszkola.
 • Pożegnać się ciepło, ale stanowczo, nie należy pytać dziecko o pozwolenie.
 • Zawsze należy zostawić dziecko z panią nawet jeśli przy rozstaniu trochę płacze – pani za chwilę je pocieszy. Pomocny jest rytuał machania przez okno – ułatwia rozstanie dziecku i rodzicowi.
 • Nigdy nie należy uciekać, wymykać się po kryjomu czy oszukiwać dziecko, że za chwilę się po nie wróci.
 • Jeżeli to możliwe, odbierać dziecko trochę wcześniej, np. po II śniadaniu lub zaraz po obiedzie i stopniowo wydłużać czas pobytu w przedszkolu.
 • Mieć dużo czasu i cierpliwości dla dziecka po południu – może być ono zmęczone ilością wrażeń i reagować bardzo różnie – pobudzeniem, niepokojem czy marudzeniem.
 • We wszystkich sprawach, które nurtują czy niepokoją, dobrze jest zwracać się do wychowawczyni dziecka

Zmagania naszych małych Aniołeczków w pierwszych dniach w przedszkolu

Plażowanie w Aniołku 19.08.2022

Na plaży, na plaży fajnie jest! Aniołeczki postanowiły wybrać się na plażę. Ciocie zorganizowały nam własną prywatną plażę. Zabraliśmy ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy na plażę: strój kąpielowy, ręcznik, okulary słoneczne, krem z filtrem i przekąski. Wszystkie atrakcje już na nas czekały, a orzeźwiająca woda w basenie zapraszała nas do siebie. To był naprawdę super dzień pełen radości, śmiechu i wrażeń.   

DZIEŃ TATY 23.06.2022

W dniu 23.06.2022 obchodziliśmy uroczysty Dzień Taty.

Z tej okazji dzieci przygotowały laurki dla swoich tatusiów 🙂

                                                           294814833_1180246579202003_8794307309153978017_n 296133812_768015467872415_2123765178818035495_n

25.03.2022

25 marca Aniołeczki z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra.

Tego dnia wszystkie dzieci zajadały się pysznymi goframi z miodem, dżemem i owocami:)

276128035_1887444531454405_230460859693415234_n 276143778_1887389441459914_2889015636431998017_n 276990104_1887389048126620_2847661998742487666_n 277169422_1887388648126660_7090516911671691221_n

 

Rekrutacja w przedszkolu

8.03.2022

Marzec wyjął grosik srebrny,
teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,

kupić bukiet na Dzień Kobiet.

275266041_1875467445985447_6611184345580827889_n 275269535_1875467182652140_3060293474936901680_n

25.02.2022

Powiedział Bartek, że dziś TŁUSTY CZWARTEK

274534207_1867719703426888_7009658817691984207_n 274587727_1867718420093683_9211545590479468793_n 274664857_1867719730093552_167864185435682059_n

30.09.2021

Screenshot_20210929-165821_Google

20.09.2021

Screenshot_20210914-204519_Google

received_376961087246991 20210920_114728

WIZYTA W DENTOBUSIE

W „Aniołku” dzieci piękny uśmiech mają, bo o ząbki swoje dbają😁

235561270_1729210840611109_3626528483841413370_n 236118726_1729211563944370_2681349512590917882_n

SEZON OGÓRKOWY 2021 W „ANIOŁKU”

236614980_1730556143809912_5473654086636529802_n 236812901_1730556330476560_3763997824193315518_n 236866194_1730556577143202_1740779143756173811_n

LETNIE ZABAWY

Popatrz na niebo – słoneczko świeci, do przedszkola wracają dzieci.
Koniec wakacji, witaj przedszkole!!! Dzisiaj humory mamy wesołe🙃
 
 
231382753_419268036141841_1563825562854955016_n 235227422_1483014908712436_1049550909422468884_n
227959420_336959394832722_1132695949968779767_n

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2020/2021

Bardzo dziękujemy Dzieciom i ich Wspaniałym Rodzicom za każdy gest życzliwości piękne kwiaty i słodkości z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Kochani Absolwenci na zawsze zostaniecie w naszych sercach. Wszystkim Aniołkom życzymy Wspaniałych wakacji😘

206456463_1699862950212565_3795776312871741898_n 209531252_1699862736879253_7078223722188574193_n

DZIEŃ FLAGI

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze-biel jest i czerwień…” ( Cz. Janczarski)

181847926_1656926434506217_5198591328512902523_n 181362386_1656926554506205_8594952569815204708_n 180530080_1656926351172892_7385869521907595886_n

WIELKANOC

168450324_1636214593244068_6692704574233145451_n

SPOTKANIE WIGILIJNE

Wigilia  Bożego  Narodzenia  to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który  czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście  w   domach   jak  i  w   naszym  przedszkolu , dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne  i  chętnie  uczestniczą  w  przygotowaniach:  wykonują  ozdoby  choinkowe, łańcuchy, które  potem  zawieszają  na  przedszkolnych  choinkach.   W  dzień   przedszkolnej  Wigilii  23.12.2020r.  w  całym  przedszkolu  panowała  radosna, ożywiona  atmosfera.  Świąteczne  dekoracje  w  całej  placówce,  dzieci  w  galowych  strojach  wprowadzały  nastrój  oczekiwania  na  wyjątkowe, niecodzienne  wydarzenia.  

Wszyscy  zasiedli  przy  odświętnie  nakrytych  stołach, a  Pani  dyrektor  złożyła   dzieciom  i  pracownikom  przedszkola  najlepsze  bożonarodzeniowe  życzenia,  wszyscy podzielili  się  opłatkiem  a  następnie  wspólnie  zjedli  tradycyjne potrawy. Kultywowanie  takich  tradycji  jest  dla  dzieci  szczególnie  ważne.W  świadomości  naszych  dziadków  Wigilia  była  świętem  radości, pojednania  i  życzliwości.MIKOŁAJKI

129311858_420645508968729_1835352309352929725_n

Mikołaju nasz,

dużo paczek masz.

Jak Cię ładnie poprosimy,

to nam jedną dasz!DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

20201125_122555PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna dla dzieci, która odbyła się w „Aniołku” 09.12.2020 roku. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania aniołeczki swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętny strój , a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.

131134747_1820932858054159_5292686148147890958_n20200819_153927

DZIEŃ TATY

23.06.2020 r.

Kochany Tato zacznę zwyczajnie,

że z Tobą w domu zawsze jest fajnie

i w deszczu i w słotę,

w smutku, w radości, wspierasz i uczysz

życia w miłości.

Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować,

skromny podatek chcę Ci darować.

Tato, Tato coś Ci dam

Jedno serce, które mam

A w tym sercu róży kwiat

TATO, TATO –  ŻYJ STO LAT !!!

received_2427034260890442

DZIEŃ DZIECKA

01.06.2020 r.

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1183865609 

20200530_201444

Szanowni Państwo,

Na podstawie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 roku z dniem 6 maja 2020 roku jest możliwość przywrócenia działalności przedszkola w normalnym trybie. Jednak w związku z niemożliwością zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa dzieciom, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego zajęcia dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńcze zarządzeniem Dyrektora przedszkola zostają zawieszone do odwołania.

20200410_144239

Szpetal Górny dn,25.03.2020r

Drodzy Rodzice!

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w  przedszkolu nie oznacza, że dzieci przestają kontynuować proces wychowania przedszkolnego.

W tym czasie- zgodnie z wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej , dla wpierania rozwoju dzieci  – trzeba realizować konkretne zadania zapisane w podstawie programowej.

Zadania te zobowiązują nauczyciela-wychowawcę do kontaktu z rodzicami, aby razem z nimi ustalić sposób i zakres realizowania działań służących rozwojowi dzieci.

Dokładamy  wszelkich starań, aby w różnych formach kontynuować nauczanie na odległość.  W obecnej sytuacji Państwa rola – Rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w uczeniu się w domu – nabiera nowego znaczenia.

Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim pokoju, przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa.

Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi.

Aby urozmaicić czas, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych.

Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk.

Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: klocki, puzzle, gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe.

Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Za pośrednictwem emaila – karty.pracy.aniolek@wp.pl ( hasło otrzymaliście Państwo sms-em   w dn.17.III.2020r),  nauczyciele udostępniają rodzicom  materiał opracowany adekwatnie do wieku dzieci i realizowanego programu tzn. karty pracy, wiersze, opowiadania, piosenki, propozycje  prac plastycznych, projektów technicznych, zabaw badawczych, eksperymentów, linki do słuchowisk,  a także programów i zabaw on-line.

Materiały będą udostępniane w  odpowiednich odstępach czasowych.

Istotną rolę w tworzeniu warunków do edukacji przedszkolnej w domu, odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami.

Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Nie należy zapominać również o  zaspokajaniu potrzeby aktywności fizycznej.

PRZYKŁAD EDUKACYJNYCH DZIAŁAŃ RODZICÓW W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH

DZIECKO

 • nazywa części garderoby podczas ubierania, podaje nazwy produktów spożywczych/potraw podczas posiłku,
 • śpiewa piosenki z rodziną podczas codziennych czynności
 • wskazuje na ludzi i miejsca podczas jazdy samochodem
 • ogląda książkę z obrazkami przed drzemką,
 • bawi się z rodziną, podając nazwy zabawek ,
 • nazywa zabawki i przedmioty toaletowe podczas kąpieli,
 • opowiada bajkę tacie/mamie/babci na dobranoc

Drodzy Rodzice, są to przykłady tylko niektórych aktywności codziennego życia, które mogą być wykorzystane w celach edukacyjnych.

Ponadto, zawsze możecie poprosić nauczyciela- wychowawcę waszego dziecka  o ćwiczenia doskonalące i utrwalające nabyte umiejętności oraz dokładną instrukcję, jak te ćwiczenia wykonywać. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych zamieszczonych na przedszkolnym emaliu oraz  proponowanych przez nas stronach stronach:

Godna uwagi jest również strona  https://www.ore.edu.pl/2015/03/wczesne-wspomaganie-rozwoju-dziecka-wwrd

Dyrektor Przedszkola

8 MARZEC – DZIEŃ KOBIET

8 marzec Przyjmijcie Panie życzenia,
które składa serce tkliwe
niech się smutek w radość zmienia
niech Wam płyną dni szczęśliwe.
Chociaż mało latek liczę,
dzisiaj Paniom moim życzę :
aby szczęściem samym żyły,
dobrym zdrowiem się cieszyły.

Dzień Kobiet

Przedszkole o profilu katolickim „Aniołek” działające przy Parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym rozpoczęło rekrutację na nowy rok przedszkolny 2020/2021

Kolejność zgłoszeń decyduje o przyjęciu do przedszkola.

Wszystkich zainteresowanych rodziców dzieci w wieku 2,5-6 lat serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

84216840_617302842179800_933995373578420224_n

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny ” Dziadkowie Królowie”.

Na uroczystość przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Na początku przypomniano jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu.

84679198_164461948330024_4271742749973151744_n

SPOTKANIE WIGILIJNE I POWITANIE ŚW. MIKOŁAJA

82032965_620672942003093_7309424881932697600_n

Święty Mikołaj jak wiecie wędruje po świecie. Czekaliśmy na niego cały rok i … odwiedził nasze przedszkole. Ubrany w czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał bardzo ciężki worek, a w nim… wymarzone, wyśnione prezenty.

Przedszkolaki zaprezentowały Mikołajowi piosenki i zatańczyły piękne układy taneczne przygotowane przez ciocię Sławkę. Nasz Mikołaj był niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy. Jak co roku dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA I NA STARSZAKA

DSC09233

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „ANIOŁKU” odbyła się 29 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy ” Aniołki ” i ” Aniołeczki „. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W naszym przedszkolu wszystko się dzisiaj zamisiowało 🙂

A to, z nie byle jakiej okazji,

bowiem obchodziliśmy w wyjątkowy i uroczysty sposób

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Wszędzie królowały pluszowe, szmaciane, małe i duże misie.

Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Na naszych misiowych zajęciach nie zabrakło dziś Misiowych powitanek, piosenek, wierszyków i malowanek :))

DZIEŃ CHŁOPCA

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
witamy serdecznie chłopca każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
innych przyjemności już nie zliczę.

BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW

dsc_8551

Już po raz drugi 28 października w Przedszkolu „Aniołek” odbył się Bal Świętych i Aniołów.
Był to dzień niezwykle ciepły, radosny i przyjemny, wypełniony licznymi atrakcjami i prezentami. Sala zamieniła się w niebo.
Wysoko nad głowami lekko powiewały chmurki a dzieci śpiewały i tańczyły.

Podczas balu odbył się konkurs na najpiękniejsze i najbardziej oryginalne przebranie.
Jury w składzie: Ks. Proboszcz, Ks. Rafał i Pani Ela miało niezwykle trudne zadanie.
Po długich i burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce -Szymon Pawłowski

II miejsce – Adam Lewandowski

III miejsce – Marcel Pacholczyk

dsc_8474    dsc_8544

Wygrani oraz wszystkie pozostałe dzieci otrzymały dyplomy,  a także wspaniałe nagrody ufundowane przez Ks. Rafała, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dodatkowym wyróżnieniem było zaprezentowanie postaci Świętych i Aniołów podczas niedzielnej Mszy Świętej.

img_0340  img_0317  img_0335  img_0328

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Jabłońskiemu za udostępnienie zdjęć z Kościoła
oraz wszystkim Rodzicom za zaangażowanie. Wierzymy, że ten dzień na długo zapisze się w pamięci naszych Aniołeczków.

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

dsc_8453

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji Aniołki w ramach lekcji religii,
wraz z Ks. Rafałem wybrały się na pobliski cmentarz, aby wczuć się w atmosferę tego miejsca, uświadomić potrzebę odwiedzania swoich bliskich zmarłych oraz dbania o ich groby.

Podczas drogi rozmawialiśmy o szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się
na cmentarzu. Dzieci zapaliły znicz, złożyły kwiaty oraz odmówiły krótką modlitwę przy grobie małego dziecka.

dsc_8452  dsc_8451  dsc_8449

DZIEŃ NAUCZYCIELA

dsc_8438

Dnia 14 października 2016 r. świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.
Dzieci wyraziły swoją wdzięczność śpiewem, któremu towarzyszyły uściski i słowa podziękowania.
To były niewątpliwie chwile wzruszenia, a nawet łez. Kwiaty to „pachnący podarek”, jednak
to uśmiech dzieci w takim dniu jest dla nas najpiękniejszym prezentem.

dsc_8433 dsc_8431 dsc_8427

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Aniołkom i Rodzicom za pamięć oraz miłe słowa tak ważne dla nas.

KONKURS JESIENNY

dsc_8363

Konkurs  plastyczny „Pani Jesień przyszła do nas”, organizowany przez Przedszkole „Aniołek”, cieszył się dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki wraz z Rodzicami stworzyły przepiękne stroiki jesienne, wykazując niesamowitą wyobraźnię oraz  kreatywność.

Komisja konkursowa bardzo dokładnie przyjrzała się wszystkim jesiennym dekoracjom. Głównym kryterium był wkład pracy oraz pomysłowość.
Po długich naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Maksymilian Poliwko

II miejsce – Alan Zieliński

III miejsce – Julia Gałan

Wyróżnienia otrzymali:

Klaudia Radziecka

Marcel Pacholczyk

Artur Zamrzycki

Podczas uroczystości podsumowującej konkurs, laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy!

DZIEŃ DRZEWA

dsc_8281

10 października znany jest powszechnie jako Światowy Dzień Drzewa.

Tego dnia Aniołki uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką obchodzonego święta.
Nie zabrakło też wspólnych gier, konkursów i zabaw ukazujących znaczenie drzewa dla człowieka
i przyrody. Dzieci z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę, w obecności najstarszego
i największego drzewa w okolicy obiecując, że zawsze będą dbały o nie oraz nie będą łamały gałęzi.
Przedszkolne gazetki natomiast rozświetliła przepiękna wystawa prac związanych z uroczystością.
Na koniec, każde dziecko otrzymało order przyjaciela drzewa.

RÓŻANIEC DLA MATKI BOŻEJ

dsc_8220

Matko Boża czy Ty wiesz,

Ja o Tobie myślę też.

Ty mnie kochasz w wielkim Niebie

A ja w swym serduszku Ciebie.

I jednego tylko chcę,

do Jezusa prowadź mnie.

Tymi słowami Aniołeczki wraz z Księdzem Rafałem powitały dziś Matkę Bożą, niosąc Jej w darze różaniec zrobiony w ramach zajęć EKO-DEKO, który stał się częścią dekoracji Kościoła w miesiącu październik.