Aktualności

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO ANIOŁECZKÓW 2023\2024

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO – ABSOLWENCI 2023\2024

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

ABSOLWENCI PRZEDSZKOLA „ANIOŁEK”

Żegnamy się z przedszkolem,

salami, zabawkami,

a z największym żalem

z naszymi paniami.

Zaraz po wakacjach

będziemy już w szkole.

Lecz w myślach zostanie

ANIOŁKOWE przedszkole.

WYSTĘP TEATRU PROFILAKTYCZNEGO EDUKACJA I ANIMACJA „Magik” W PRZEDSTAWIENIU „BEZPIECZNE WAKACJE”

26.06. w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ” Magik „.

Tym razem Aniołeczki miały okazję uczestniczyć w spektaklu „ Bezpieczne Wakacje;)”. Podczas występu dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na wakacjach

DZIEŃ RODZINY 2024

Dziękujemy za wspaniały dzień

DZIEŃ DZIECKA W KIDS PLAY

DZIEŃ PSZCZOŁY – WARSZTATY PSZCZELARSKIE W ANIOŁKU

DZIEŃ STRAŻAKA 19.05.2024

Pędzą na alarm czerwonym samochodem, śpieszą się do pomp i węży.

Potrzebują wody, wchodzą do domu po drabinie, pracują,

ratują, aż niebezpieczeństwo minie”- TO STRAŻACY!

DZIEŃ STRAŻAKA- Dzięki Panu Mariuszowi Grabskiemu, każdego roku nasze Aniołeczki mają zaszczyt gościć Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szpetalu Górnym.

Podczas wizyty przedszkolaki oglądały wóz strażacki, sprzęt oraz mogły osobiście użyć węża strażackiego.

Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas a wszystkim dzielnym strażakom życzymy bezpiecznej służby, oraz wszelkiej pomyślności.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA

Witaj majowa jutrzenko ,

Świeć naszej polskiej krainie ,

Ucieszymy cię piosenką ,

Która w całej Polsce słynie .

Witaj Maj , Trzeci Maj!

Występ naszych wspaniałych Aniołeczków z okazji Konstytucji 3 Maja

WYSTĘP Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

Na wiosnę czekamy wszyscy, przede wszystkim dzieci. Wiosna to w końcu ciepło, słońce, pobudka do życia, radość i nadzieja.A tak nasze Aniołeczki celebrują pierwszy dzień wiosny!

WARSZTATY WIELKANOCNE 2024

25 marca w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty w ramach preorientacji zawodowej.Przeprowadziła je Pani Aneta Ramza – Łuczak (mama naszej kochanej Natalki). Podczas spotkania Pani Aneta przybliżyła dzieciom wykonywany przez siebie zawód.

Aniołki miały możliwość zobaczyć proces szycia i możliwości maszyny, którą przywiozła ze sobą. Dzieci w grupach wypychały uszyte kurki, ptaszki i zajączki, które zabrały ze sobą do domku.

Pani Anecie serdecznie dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i poświęcony czas.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

WIELKANOC 2024

Aniołeczki z bardzo wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do świąt Wielkanocnych. W praktyczny sposób poznały polskie zwyczaje i tradycje ludowe związane ze świętami. Posiały rzeżuchę oraz malowały jajeczka do koszyczka w którym znajdowało się już wcześniej przygotowane jedzenie. . Aniołeczki włożyły wiele serca przygotowując ozdoby świąteczne. 

W Wielki Czwartek zjedliśmy wielkanocne śniadanie przy pięknie udekorowanym świątecznym stole.

REKRUTACJA

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

DZIEŃ KOBIET 8.03.2024

BYĆ KOBIETĄ , BYĆ KOBIETĄ TO NAJPIĘKNIEJSZE CO MOŻE BYĆ…..

BAL KARNAWAŁOWY „BAL U KRÓLOWEJ ZIMY” 8.02.2024

W zimowej krainie karnawału, Aniołeczki bawiły się wspaniale. Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Tematem przewodnim była zima. Jednak w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, gąsieniczkę, rycerzy, Spider-Mana, Batmana, bałwanki. Nie mogło również zabraknąć królowej zimy i bałwanka, to postacie, w które wcieliły się ciocie. Wspaniałą atmosferę tworzyły dekoracje, które wprawiły wszystkich w wesoły nastrój. Wszyscy tańczyli, skakali  i śmiali się. Nie zabrakło również konkursów, zagadek i innych magicznych zabaw. Całą uroczystość zakończyliśmy poczęstunkiem w pałacu królowej zimy.

TEATR PROFILAKTYCZNY EDUKACYJNA I ANIMACJA „MAGIK ” PIERWSZA ZIMA BAŁWANKA STEFANA” 31.01.2024

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z teatru profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” ,którzy przedstawili spektakl pt. „Pierwsza zima bałwanka Stefanka”. Aniołeczki śmiały się i bawiły świetnie. Przedstawienie było bardzo zabawne a zarazem pouczające.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 18.01.2024

21 i 22 stycznia to niezwykły czas dla Babć i Dziadków. Na ten czas Aniołeczki postanowiły przygotować dla dziadków wielką niespodziankę. Pod czujnym okiem cioć dzieci dzielnie przygotowywały się do tego wydarzenia, ucząc się wierszyków, tańców i piosenek.

W wyjątkowej atmosferze i przepięknej oprawie wnuczęta wspaniale wystąpiły przed zebranymi gośćmi. Po występie Aniołeczki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków to wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

JASEŁKA 21.12.2023

Święta to magiczny czas. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt i przygotowań do nich, tradycyjnie jak co roku Nasze Aniołeczki wspólnie z ciociami przygotowały jasełka. Aniołeczki z dużym przejęciem i zaangażowaniem pięknie odtwarzały swoje role, prezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim Aniołeczkom należą się ogromne pochwały za pięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki.

MAGIA ŚWIĄT ” RODZINNE KOLĘDOWANIE”

Okres bożonarodzeniowy to piękny czas, kiedy możemy cieszyć się wspólnym kolędowaniem. To symbol wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Magia Świąt i rodzinny nastrój zapanował w naszym przedszkolu. Wszyscy wspaniałe w podniosłym uroczystym tonie śpiewali kolędy i pastorałki. Uroczystość ta wniosła w serca wszystkich, wiele radości i pozytywnych emocji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom , którzy zaszczycili nas swoją obecnością, spędzając z nami ten wspaniały i świąteczny czas. Dziękujemy również  rodzicom, ale przede wszystkim naszym dzielnym Aniołeczkom za świąteczny występ i piękne śpiewanie kolęd. Dziękujemy również Panu Rafałowi Pokorze oraz Państwu Mosakowskim za stworzenie wyjątkowej atmosfery.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to bardzo wyczekiwany czas przez dzieci. Aniołeczki przygotowywały się bardzo starannie do tego dnia, pisały listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje wymarzone prezenty. Aniołeczki pięknie zaśpiewały piosenki i powiedziały wiersze przygotowane dla Mikołaja.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNO – MIKOŁAJKOWE Z BRICKS 4 KIDS – 06.12.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Mikołajkowo-Świąteczne z Bricks4Kids Dzieci zostały wprowadzone w magiczny świat lego.Budowały niesamowite modele o tematyce mikołajkowej, choinki, bałwanki, mikołaje. Dzieci bawiły się świetnie i były bardzo szczęśliwe.

DZIEŃ MYSZKI MIKI – 24.11.2023

Dnia 24.11.2023 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Myszki Miki. Dzieci zapoznały się z historią Myszki Miki, tańczyły do utworów Disney ‘a, uczestniczyły w zabawach tematycznych, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje przebrania, a na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Zabawom nie było końca. To był naprawdę niesamowity, pełen śmiechu i radości dzień.

11 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

” PIERWSZA POMOC” – ODWIEDZINY RATOWNIKÓW Z OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W SZPETALU GÓRNYM

W dniu 3.11.2023 odwiedzili nas w naszym przedszkolu Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szpetalu Górnym. Głównym celem było przekazanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci uczyły się również jak wezwać pomoc, co mówić i odpowiadać do dyspozytora. Wspólnie z Panem Mariuszem i jego ekipą mogli ćwiczyć reanimację korzystając z fantoma.

Serdecznie dziękujemy to była dla nas wszystkich cenna lekcja.

BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW 30.10.2023

W poniedziałek w naszym przedszkolu odbył się Bal Świętych i Aniołów. Ideą balu było przygotowanie się do nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych oraz przybliżenie dzieciom postaci Świętych. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły w parach, pląsały radośnie w rytm muzyki. W trakcie uroczystości odbył się pokaz strojów Świętych i Aniołów, za które  przebrane były dzieci. To były radosne i  niezapomniane chwile.

DZIEŃ MAKARONU 25.10.2023

„Dzień makaronu” Aniołeczki spędziły na makaronowej zabawie, która miała na celu rozwijanie sprawności motoryki małej oraz percepcji wzrokowej. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi i jakie są najpopularniejsze rodzaje makaronu. Na koniec dnia Aniołeczki smacznie zajadały się pysznym spaghetti.

JESIENNA PIOSENKA ” KOLOROWE LISTKI”

ZAJĘCIA ARTYSTYCZNE

We środę w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia artystyczne. Pod czujnym okiem cioci Justynki  dzieci wykonywały piękne witraże. Prace powstawały w niezwykłym skupieniu, a ich efekty są wspaniałe.

ANIELSKIE CZWARTKI – ZAJĘCIA KULINARNE

W ramach Anielskich czwartków w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci wcielili się w rolę małych kucharzy i przygotowały samodzielnie sałatkę jarzynową. Kroili, obierali, mieszali,  mając przy z tym mnóstwo zabawy i radości, zachowując oczywiście  zasady bezpieczeństwa. Podczas takich zajęć  dzieci uczą się współpracy w grupie a przede wszystkim wyrabiają umiejętności potrzebne w życiu codziennym.

JESIENNY SPACER PO LESIE

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i wspaniałych widoków . Dzisiaj Aniołki i Aniołeczki wybrały się do lasu. Podziwiały las w jesiennej szacie, otaczającą go przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, zbierały liście.

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2023

Z okazji tego dnia niezwykłego,

Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego

I aby codziennie spotkało Was coś magicznego.

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali upominki. Szczególnym prezentem było przygotowanie przez dziewczynek bandera z napisem „Dzień Chłopka” i zaśpiewanie  chłopakom uroczystego „Sto lat”. Dzień był pełen wrażeń, atrakcji, radości.

DZIEŃ JABŁKA 28.09.2023

Jabłko czerwienią czaruje,
Dojrzałe, cudowny ma smak.
Wyciągam dłoń …. posmakuję,
Czy dobre naprawdę …o tak….

Celem uczczenia w naszym przedszkolu  Dnia Jabłka było  przypomnienie Aniołeczkom, że to bardzo pyszny i zdrowy owoc. Był to wyjątkowy dzień, dzieci poznawały jabłka i ich odmiany. Wzbogacili swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Zwróciliśmy uwagę na spożywanie jabłek po uprzednim ich umyciu, a nawet obraniu ze skórki. Wszystkie zabawy tego dnia skupione były pod znakiem jabłka – były piosenki, tańce, a także zagadki. Na koniec dnia dzieci skosztowały pysznego jabłecznika.

POKAZ RYCERSKI 2023

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili  rycerze. Dzieci dowiedziały się jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy rycerz. Poznały drogę jaką musi przejść mały chłopiec by stać się prawdziwym rycerzem. Poznały pełen ekwipunek rycerski (broń i zbroję).

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2023

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków. Ten dzień był dla naszych Aniołeczków pełen niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech i schodziły z twarzy dzieci. Złożyliśmy wszystkim, Aniołeczkom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

DZIEŃ KROPKI 15.09.2023

15 września w naszym przedszkolu Aniołeczki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Dzień Kropki jest to dzień wypełniony kolorowymi kropkami i tak też było w Aniołku. Dzieci zapoznały się z historią małej dziewczynki o imieniu Vashti, której kropka zmieniła cały świat. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o kropce. Bawiliśmy się super kropkowo!

DNI ADAPTACYJNE 08.2023

Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola?

Zanim dziecko rozpocznie przedszkolną przygodę, naucz je:

 • korzystać z toalety
 • mówić, jak ma na imię i nazwisko,
 • zgłaszać potrzeby (mówić, że coś boli, jest zimno itp.),
 • używać łyżki i widelca przy jedzeniu,
 • ubierać się i zakładać buty.

Dzięki temu maluch poczuje się pewniej.

Rady na pierwsze dni w przedszkolu

Drodzy rodzice ! Ważne aby w pierwszych dniach przedszkola…

 • Odprowadzić dziecko osobiście do przedszkola.
 • Dać dziecku ulubioną przytulankę, zdjęcie mamy.
 • Pozwolić i pomóc dziecku wyrazić różne uczucia : smutek, złość czy radość z chodzenia do przedszkola.
 • Pożegnać się ciepło, ale stanowczo, nie należy pytać dziecko o pozwolenie.
 • Zawsze należy zostawić dziecko z panią nawet jeśli przy rozstaniu trochę płacze – pani za chwilę je pocieszy. Pomocny jest rytuał machania przez okno – ułatwia rozstanie dziecku i rodzicowi.
 • Nigdy nie należy uciekać, wymykać się po kryjomu czy oszukiwać dziecko, że za chwilę się po nie wróci.
 • Jeżeli to możliwe, odbierać dziecko trochę wcześniej, np. po II śniadaniu lub zaraz po obiedzie i stopniowo wydłużać czas pobytu w przedszkolu.
 • Mieć dużo czasu i cierpliwości dla dziecka po południu – może być ono zmęczone ilością wrażeń i reagować bardzo różnie – pobudzeniem, niepokojem czy marudzeniem.
 • We wszystkich sprawach, które nurtują czy niepokoją, dobrze jest zwracać się do wychowawczyni dziecka

Zmagania naszych małych Aniołeczków w pierwszych dniach w przedszkolu

BADANIE ZĄBKÓW W DENTOBUSIE 22.08.2023

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

We wtorkowy poranek na naszym przedszkolnym parkingu zatrzymał się dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Na początku nasi podopieczni wraz z ciociami wysłuchali pogadanki nt. prawidłowego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej. Wszystkie Aniołeczki miały okazję usiąść na prawdziwym fotelu dentystycznym. Mali pacjenci byli bardzo dzielni i wychodzili z pojazdu z naklejką dzielnego pacjenta oraz z uśmiechem na twarzy.

PLAŻOWANIE W ANIOŁKU 21.08.2023

Tego roku lato jest bardzo gorące, a słoneczko nie zachodzi za chmury. Taka pogoda zachęca nas do plażowania. Aniołeczki również postanowiły wybrać się na plażę. Zapytacie gdzie?? Nasze wspaniałe ciocie zorganizowały nam naszą własną, prywatną plaże, w przedszkolnym ogródku.

WAKACJI NASZEDŁ CZAS 14.07.2023

Aniołeczki nasze kochane,

dziś widzimy buzie roześmiane,

bo już wakacje się zaczynają,

więc i przygody na Was czekają.

Na wakacje życzymy Aniołkom przygody,

niech codziennie będą pyszne lody,

niech pogoda zawsze dopisuje,

a uśmiech sam na buzię wskakuje.

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 09.07.2023

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami nadszedł czas pożegnania absolwentów naszego przedszkola.

Kończycie swój pierwszy etap edukacji i wkraczacie w życie szkolne. Pamiętajcie, że stając się uczniami, nie przestajecie być dziećmi. Waszej dalszej edukacji nadal towarzyszyć powinny zabawa, uśmiech i zadowolenie, tego z całego serca Wam życzymy.

WYCIECZKA NA AGROFARMĘ 06.07.2023

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Rajskim i Detmer z Witoszyna za niezapomniane chwile spędzone w ich gospodarstwie.

Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, bogatsze o nowe przeżycia i doświadczenia. Czas spędzony u Państwa z pewnością będzie niezapomnianą przygodą dla naszych Aniołków.To dzięki Wam miały możliwość karmienia zwierząt, obserwowania ich podczas kąpieli, głaskania i przytulania. Były to niesamowite doświadczenia dla naszych Aniołeczków . Życzliwość Gospodarzy i ich miłość do zwierząt sprawia, że nie chce się wracać. Serdecznie polecamy to magiczne miejsce. Bardzo dziękujemy. Niech dobro wraca do Was z podwójną siłą.

ZAJĘCIA TEATRALNE 22.06.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ” Magik „.

Tym razem Aniołeczki miały okazję uczestniczyć w spektaklu „ Ahoj! Wakacje;)”. Podczas występu dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie bawić się na wakacjach.

DZIEŃ RODZINY 09.06.2023

„Mama i tata, najpiękniejsze słowa świata”

Dzień Rodziny to wyjątkowy czas, nie tylko dla dzieci, lecz również dla Rodziców.

Jak każdego roku nasze Aniołeczki stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały wierszyki, piosenki oraz wspaniałe tańce dla swoich ukochanych Rodziców. Cały występ był pełen wzruszeń i porywu serca, radości i uśmiechu, a przede wszystkim był to czas, który dzieci i rodzice mogli spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Święto Rodziny zakończyło się wspólnym piknikiem i zabawą na świeżym powietrzu.

DZIEŃ DZIECKA 1.06.2023

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w roku , na który czekają przedszkolaki .

W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen szaleństwa i znakomitej zabawy. Na pięknie udekorowanym ogrodzie bawiliśmy się wyśmienicie. Odbyły się konkurencje sportowe, zjeżdżaliśmy na dmuchanym zamku , który chyba był największą atrakcją dla maluszków, malowaliśmy farbami na ogrodzie. Na koniec był piknik z lodami no i oczywiście drobne upominki. Aniołeczki były bardzo szcześliwe i radosne cały czas.

DZIEŃ STRAŻAKA 4.05.2023

WIZYTA STRAŻAKÓW W PRZEDSZKOLU

W dniu 4 maja Aniołeczki z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szpetalu Górnym. Podczas spotkania strażacy opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale jak bardzo potrzebna. Dzieci dowiedziały się również, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych.

Aniołeczki z dużym zainteresowaniem podziwiali wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść i poczuć się jak prawdziwy strażak.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Z całego serca dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Występ artystyczny Aniołeczków z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

DZIEŃ ZIEMI 22.04.2023

Dzisiaj święto naszej planety – naszego wspólnego domu. 22 kwietnia, na całym świecie obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI.

Ziemia to nasza planeta i wspólny dom dla milionów ludzi, zwierząt i roślin.

KOCHAJMY JĄ I DBAJMY O NIĄ!

A, tak Aniołeczki dbają o swoją planetę.

WIELKANOC 2023

Wielkanoc w przedszkolu to szczególny czas. Tradycją naszego przedszkola jest wspólne śniadanie wielkanocne. W tym pięknym czasie spotykamy się wszyscy razem w miłej atmosferze, gdzie składamy sobie życzenia, celebrując wspólny posiłek. Tego dnia nie może zabraknąć jajeczka, szyneczki, babki wielkanocnej i innych tradycyjnych pyszności.

Święto Wielkiej Nocy

to czas nadziei i otuchy.

Czas odradzania się wiary

w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.

Życzymy wszystkim, aby Święta Wielkanocne

przyniosły pokój, radość, miłość

oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha!

REKRUTACJA NA ROK 2023/2024

Przedszkole Aniołek działające przy parafii św. Józefa w Szpetalu Górnym rozpoczyna nabór dzieci na nowy rok przedszkolny 2023/2024.

Placówka zapewnia rodzinną atmosferę, kameralne warunki i indywidualne podejście do każdego dziecka.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego realizowania jest w duchu wartości rodzinnych i chrześcijańskich.

Przedszkole oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych rozwijających zdolności i zainteresowania dzieci. Ponadto jest otwarta na wszelkie sugestie i oczekiwania rodziców.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedszkolem oraz na

DNI OTWARTE 17 MARCA 2023 ROKU

OD GODZ 15.00-17.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


DZIEŃ KOBIET 8.03.2023

Idą chłopcy parami, niosą koszyk z darami.
Wszystkie panie i dziewczynki,
dziś dostaną upominki.

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień zarówno dla małych jak i dla dużych kobiet. 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji.

Nasi mali panowie już od samego rana adorowali nasze panie, prawiąc im komplementy.  Panowała wspaniała atmosfera. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia, upominki i kwiaty. Chłopcy zaśpiewali dziewczynkom tradycyjne „1oo lat „ i zaprosili na uroczysty poczęstunek, który sami przygotowali.

Z dziewczęcych buź uśmiech nie znikał przez calutki dzień. To był wspaniały pełny miłych niespodzianek , tańców i  zabaw dzień.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA 19.03.2023

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

W pięknych strojach, w pięknej scenografii zaprezentowały krótkie repertuary przygotowane specjalnie dla swoich babć i dziadków.

To były wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność w tym szczególnym dniu oraz wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci i przepysznych ciast na poczęstunek dla babć i dziadków.


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2022

Uroczystość Jasełek to wyjątkowy i magiczny czas , pełen radości. O ten świąteczny nastrój zatroszczyły się wszystkie Aniołeczki. Podczas występu przedszkolaki przedstawiły historie narodzin maleńkiego Jezuska. Piękna scenografia oraz stroje pozwoliły nam przenieść się na chwilę do Betlejem , gdzie to wszystko miało swój początek. Do szopki przybyli pastuszkowie, królowie oraz dzieci, a u boku małego Jezuska czuwała Maryja z Józefem oraz Aniołki. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały kolędy oraz pastorałki. Aniołeczki zatańczyły taniec dla maleńkiego Jezuska.


11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„Polska, Polska, Polska,

nasz kraj, nasza ojczyzna.

Polska, Polska, Polska,

ziemia kochana, najmilsza”

10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji nasze Aniołeczki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków czas. Na uroczystym występie dzieci zaśpiewały piosenkę „To Polska” , mówiły wiersze i zatańczyły taniec z flagą.

Głównym celem uroczystości i świętowania tego dnia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego , jego kultury i tradycji, oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.


BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW 28.10.2022

„Taki duży, taki mały może świętym być…”

Nasze Aniołeczki w przepięknych strojach Świętych i Aniołów bawiły się fantastycznie. Dzieci śpiewały i tańczyły radośnie w rytmie religijnych piosenek. Nie zabrakło również konkursów i pokazu mody niebiańskich strojów oraz pysznego poczęstunku.

DZIEŃ CHŁOPAKA 30.09.2022

Przedszkolaki wiedzą lepiej, Aniołeczki świętują Dzień Chłopca


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 20.09.2022

NASZYM NAJKOCHAŃSZYM ANIOŁECZKOM ŻYCZYMY SAMYCH UŚMIECHÓW, RADOŚCI I WSPANIAŁAYCH PRZYGÓD. A TAK NASZE ANIOŁKI BAWIŁY SIĘ W TYM DNIU PRZEDSZKOLAKA. TO BYŁ NAPRAWDĘ NIESAMOWITY DZIEŃ, CO TAM SIĘ NIE DZIAŁO SAMI POPATRZCIE…..

BŁOTNE DNI W ANIOŁKU 29.08.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Błota. Dzieci wykonywały w błotnej kuchni samodzielnie, różne wykwintne potrawy oraz różnego rodzaju ciasta. Wszystko dekorowały pięknymi znaleziskami tz. kamyki, kwiatki, listki, patyczki itp. Dzieci również bawiły się w poszukiwaczy skarbów. Jednak najbardziej szczęśliwe były z błotnej kąpieli. Chodząc po błotku pobudzały wszystkie zmysły i receptory znajdujące się pod stopami.

Dni Adaptacyjne 22.08.2022

Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola?

Zanim dziecko rozpocznie przedszkolną przygodę, naucz je:

 • korzystać z toalety
 • mówić, jak ma na imię i nazwisko,
 • zgłaszać potrzeby (mówić, że coś boli, jest zimno itp.),
 • używać łyżki i widelca przy jedzeniu,
 • ubierać się i zakładać buty.

Dzięki temu maluch poczuje się pewniej.

Rady na pierwsze dni w przedszkolu

Drodzy rodzice ! Ważne aby w pierwszych dniach przedszkola…

 • Odprowadzić dziecko osobiście do przedszkola.
 • Dać dziecku ulubioną przytulankę, zdjęcie mamy.
 • Pozwolić i pomóc dziecku wyrazić różne uczucia : smutek, złość czy radość z chodzenia do przedszkola.
 • Pożegnać się ciepło, ale stanowczo, nie należy pytać dziecko o pozwolenie.
 • Zawsze należy zostawić dziecko z panią nawet jeśli przy rozstaniu trochę płacze – pani za chwilę je pocieszy. Pomocny jest rytuał machania przez okno – ułatwia rozstanie dziecku i rodzicowi.
 • Nigdy nie należy uciekać, wymykać się po kryjomu czy oszukiwać dziecko, że za chwilę się po nie wróci.
 • Jeżeli to możliwe, odbierać dziecko trochę wcześniej, np. po II śniadaniu lub zaraz po obiedzie i stopniowo wydłużać czas pobytu w przedszkolu.
 • Mieć dużo czasu i cierpliwości dla dziecka po południu – może być ono zmęczone ilością wrażeń i reagować bardzo różnie – pobudzeniem, niepokojem czy marudzeniem.
 • We wszystkich sprawach, które nurtują czy niepokoją, dobrze jest zwracać się do wychowawczyni dziecka

Zmagania naszych małych Aniołeczków w pierwszych dniach w przedszkolu

Plażowanie w Aniołku 19.08.2022

Na plaży, na plaży fajnie jest! Aniołeczki postanowiły wybrać się na plażę. Ciocie zorganizowały nam własną prywatną plażę. Zabraliśmy ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy na plażę: strój kąpielowy, ręcznik, okulary słoneczne, krem z filtrem i przekąski. Wszystkie atrakcje już na nas czekały, a orzeźwiająca woda w basenie zapraszała nas do siebie. To był naprawdę super dzień pełen radości, śmiechu i wrażeń.