Przedszkole o profilu katolickim „Aniołek”

ogłasza nabór na rok przedszkolny 2017/2018

BAL ŚWIĘTYCH I ANIOŁÓW

dsc_8551

Już po raz drugi 28 października w Przedszkolu „Aniołek” odbył się Bal Świętych i Aniołów.
Był to dzień niezwykle ciepły, radosny i przyjemny, wypełniony licznymi atrakcjami i prezentami. Sala zamieniła się w niebo.
Wysoko nad głowami lekko powiewały chmurki a dzieci śpiewały i tańczyły.

Podczas balu odbył się konkurs na najpiękniejsze i najbardziej oryginalne przebranie.
Jury w składzie: Ks. Proboszcz, Ks. Rafał i Pani Ela miało niezwykle trudne zadanie.
Po długich i burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce -Szymon Pawłowski

II miejsce – Adam Lewandowski

III miejsce – Marcel Pacholczyk

dsc_8474    dsc_8544

Wygrani oraz wszystkie pozostałe dzieci otrzymały dyplomy,  a także wspaniałe nagrody ufundowane przez Ks. Rafała, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dodatkowym wyróżnieniem było zaprezentowanie postaci Świętych i Aniołów podczas niedzielnej Mszy Świętej.

img_0340  img_0317  img_0335  img_0328

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Jabłońskiemu za udostępnienie zdjęć z Kościoła
oraz wszystkim Rodzicom za zaangażowanie. Wierzymy, że ten dzień na długo zapisze się w pamięci naszych Aniołeczków.

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

dsc_8453

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji Aniołki w ramach lekcji religii,
wraz z Ks. Rafałem wybrały się na pobliski cmentarz, aby wczuć się w atmosferę tego miejsca, uświadomić potrzebę odwiedzania swoich bliskich zmarłych oraz dbania o ich groby.

Podczas drogi rozmawialiśmy o szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się
na cmentarzu. Dzieci zapaliły znicz, złożyły kwiaty oraz odmówiły krótką modlitwę przy grobie małego dziecka.

dsc_8452  dsc_8451  dsc_8449

DZIEŃ NAUCZYCIELA

dsc_8438

Dnia 14 października 2016 r. świętowaliśmy w Przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej.
Dzieci wyraziły swoją wdzięczność śpiewem, któremu towarzyszyły uściski i słowa podziękowania.
To były niewątpliwie chwile wzruszenia, a nawet łez. Kwiaty to „pachnący podarek”, jednak
to uśmiech dzieci w takim dniu jest dla nas najpiękniejszym prezentem.

dsc_8433 dsc_8431 dsc_8427

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim Aniołkom i Rodzicom za pamięć oraz miłe słowa tak ważne dla nas.

KONKURS JESIENNY

dsc_8363

Konkurs  plastyczny „Pani Jesień przyszła do nas”, organizowany przez Przedszkole „Aniołek”, cieszył się dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki wraz z Rodzicami stworzyły przepiękne stroiki jesienne, wykazując niesamowitą wyobraźnię oraz  kreatywność.

Komisja konkursowa bardzo dokładnie przyjrzała się wszystkim jesiennym dekoracjom. Głównym kryterium był wkład pracy oraz pomysłowość.
Po długich naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – Maksymilian Poliwko

II miejsce – Alan Zieliński

III miejsce – Julia Gałan

Wyróżnienia otrzymali:

Klaudia Radziecka

Marcel Pacholczyk

Artur Zamrzycki

Podczas uroczystości podsumowującej konkurs, laureaci oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Gratulujemy!

DZIEŃ DRZEWA

dsc_8281

10 października znany jest powszechnie jako Światowy Dzień Drzewa.

Tego dnia Aniołki uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką obchodzonego święta.
Nie zabrakło też wspólnych gier, konkursów i zabaw ukazujących znaczenie drzewa dla człowieka
i przyrody. Dzieci z wielkim zaangażowaniem złożyły przysięgę, w obecności najstarszego
i największego drzewa w okolicy obiecując, że zawsze będą dbały o nie oraz nie będą łamały gałęzi.
Przedszkolne gazetki natomiast rozświetliła przepiękna wystawa prac związanych z uroczystością.
Na koniec, każde dziecko otrzymało order przyjaciela drzewa.

RÓŻANIEC DLA MATKI BOŻEJ

dsc_8220

Matko Boża czy Ty wiesz,

Ja o Tobie myślę też.

Ty mnie kochasz w wielkim Niebie

A ja w swym serduszku Ciebie.

I jednego tylko chcę,

do Jezusa prowadź mnie.

Tymi słowami Aniołeczki wraz z Księdzem Rafałem powitały dziś Matkę Bożą, niosąc Jej w darze różaniec zrobiony w ramach zajęć EKO-DEKO, który stał się częścią dekoracji Kościoła w miesiącu październik.